Ses Olsun Projesi Nedir ?


Müzik duygularınızın sesi olabilir mi? Evet, olabilir.

SesOlsun Projesi, dünyanın ilk ve tek duyguları yapay zeka ya da müzisyenler aracılığı ile müziğe, kişilere özel bestelere dönüştürebilen online platformudur. Amacı duyguları, düşünceleri, hikayeleri notalara dönüştürmek ve müzik sayesinde tüm insanların evrensel dili olmaktır. Psikolojiden mühendisliğe, edebiyattan müzikolojiye birçok farklı alandan uzman bu hedef için SesOlsun Projesi’nde bir araya gelmiştir. Uzmanlık alanları farklı olsa da amaçları aynıdır: Çatışmaların, ötekileştirmenin, öfkenin daha az, müziğin çok daha fazla olduğu uyum içinde dönen bir dünya.

Temelleri Girişim Savaşçısı Programı’nda atılan proje halen geliştirilmeye ve yeni teknolojilerle güncellenmeye devam etmektedir. Yakın zaman içerisinde dünyada ilk kez duyguları notalara dönüştürebilen ve duygusal olarak insanlarla empati kurabilen yapay zeka teknolojisi de hayata geçecektir.

Bu proje kar amaçlı olmayıp, her insanın müzik sayesinde kendini özgürce ve rahatlıkla ifade edebilmesini sağlamaktır.

Girişim Savaşçısı tarafından desteklenmektedir.

Bu web sitesinde yayımlanan tüm yazılı ve görsel içerik TÜRKTRUST A.Ş ve SAHİPLEN.COM tarafından T.C.5070 Sayılı “Elektronik İmza Kanunu” ve 5846 sayılı ''Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'' kapsamında SesOlsun adına tescil edilmiştir. Ayrıca işbu program yapısal özellikleri bakımından TürkPatent nezdince koruma altına alınmıştır.