SesOlsun Projesi'nin Amacı Nedir ?


Weber’in yıllar evvel söylediği gibi “Müzik insan ruhunun dilidir.”

Yeryüzündeki her insan dinlenmek, derdini anlatmak, yaşam hikayesini başkaları ile paylaşmak ve duygularını dışa vurmak ister. Bugün etrafınıza bir bakın, insanlar kendilerini anlatamıyor, ifade edemiyor, anlaşılmadıklarını hissediyorlar. Birbirimizi dinlemiyor, sesimizi duyuramıyoruz. İşte bu yüzden biz size kendinizi, hikâyelerinizi anlatabileceğiniz bir platform sunuyoruz. Bunu da müzik aracılığıyla yapıyoruz. Çünkü müzik, bir insanın kendini anlatabileceği en uygun ve en etkili araçtır. SesOlsun Projesi; insanların hikayelerini, duygularını, anlatmak, paylaşmak istediklerini, notalarla şekillendirerek müziğe, sadece bir kişiye özel bestelere dönüştürmeyi amaçlar.

Müzisyenler ya da yapay zeka sayesinde müziğin evrensel dili, duyguların da dili olur. Sizde iz bırakan hikayelerin ruhunuzdaki yükü hafifler, içinizde biriken duyguları bestelerle dışa vurulur. Duygusal patlamalar yerini dinginliğe bırakır. Müzik sayesinde birbirimizi daha iyi duyabilir, anlayabilir, empati kurabilir, çatışma, öfke, ötekileştirme yerine uyum içerisinde dönen bir dünya inşa edebiliriz.

Çünkü biz, tüm dünyanın tıpkı bir senfoni gibi uyum içinde olduğu bir gelecek hayal ediyoruz…

Girişim Savaşçısı tarafından desteklenmektedir.

Bu web sitesinde yayımlanan tüm yazılı ve görsel içerik TÜRKTRUST A.Ş ve SAHİPLEN.COM tarafından T.C.5070 Sayılı “Elektronik İmza Kanunu” ve 5846 sayılı ''Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'' kapsamında SesOlsun adına tescil edilmiştir. Ayrıca işbu program yapısal özellikleri bakımından TürkPatent nezdince koruma altına alınmıştır.